Wakacje w Bibliotece Publicznej i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich

Tegoroczne wakacje w Bibliotece Publicznej i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich upłynęły pod hasłem „Lato po indiańsku”.

IMG_5296

W programie przewidziano wiele ciekawych zajęć m.in. zajęcia w terenie, na Ścieżce dydaktyczno- przyrodniczej „Po złoto na Górę”, gdzie dzieci uczyły się szukać i rozpoznawać ślady i tropy zwierząt, rozpoznawać i nazywać napotkane rośliny zielne i drzewa, zbierały materiał przyrodniczy, który wykorzystały później do wykonania prac plastycznych.
Poza tym w czasie zajęć w bibliotece miały możliwość poznania kilku legend indiańskich, wyszukania w Internecie i książkach informacji na temat życia, zwyczajów i wierzeń Indian Ameryki Północnej. Dzieci chętnie uczestniczyły również w różnych grach i zabawach ruchowych, grach stolikowych czy rozwiązywaniu zagadek, rebusów i krzyżówek.
Sporo dzieci wzięło również udział w warsztatach z bioróżnorodności, gdzie miały okazję zaobserwować różne gatunki roślin i zwierząt występujących na łące, zebrać samodzielnie materiał przyrodniczy do obserwacji oraz przeprowadzić obserwacje pod mikroskopem pod kierunkiem trenerów z PCEE EKOSKOP z Rzeszowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska, Ostrowy Tuszowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.