„Jestem już czytelnikiem”

W dniach  10 i 20 maja 2016r. w Oddziale dla dzieci naszej biblioteki odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Cmolasie.

S1130040

Pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zostały zapoznane z regulaminem biblioteki.  Podczas wesołej zabawy i quizu z „Zaczarowaną książką” mali czytelnicy zostali wprowadzeni w zaczarowany świat książek dla dzieci i zachęceni do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki.
Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Wszyscy uczniowie zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książeczkę do samodzielnego czytania.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.