„Biblioteka czeka na was”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie w miesiącu sierpniu odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. W programie  przygotowano wiele ciekawych propozycji m.in. gry, zabawy, konkursy, quizy, głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne i manualne oraz ruchowe i sportowe.

Wśród dzieci biorących udział dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu : gry w piłkę , zabawy z chustą animacyjną czy rysowanie kredą. Poza tym dzieci nauczyły się jak bezpiecznie korzystać z internetu i komputera oraz jak wykorzystać do pożytecznych celów odpady plastikowe czy tekturowe aby zrobić z nich ciekawe przedmioty . Dzieci  które korzystały z tych zajęć mogły nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także nauczyć się czegoś nowego. Na zakończenie dzieci stworzyły piękną galerię swoich prac oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.