XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „(Do)Wolność czytania”

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, święto bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek pod hasłem „(Do)Wolność czytania”.

Cmolas

W dniu 8 maja 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie odbyło się spotkanie przedszkolaków z Akademii Przedszkolaka i Ochronki św. Józefa  z animatorką Beatą Krawiec reprezentującą Księgarnię NOVA w Rzeszowie.

Dzieci podczas spotkania brały udział w teatrzyku „Czerwony Kapturek” , będąc jednocześnie aktorami głównych ról. W trakcie czytania książek z morałem poznały podstawy języka migowego co miało na celu zwrócić ich uwagę na niepełnosprawność innych osób.

Poprzez zabawę  przyswajały zasady ekologiczne oraz mogły poznać jak działa Cewka Tesli , która jest w Centrum Nauki Kopernik. W bezpieczny sposób zobaczyły jak wygląda prąd, jak dbać o środowisko i jak oszczędzać wodę.

W dniu  11 maja dzieci z klasy 0 i klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie wzięły udział w zajęciach przygotowanych dla nich w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie

Uczniowie klasy 0 zapoznali się ze specyfiką pracy bibliotekarza, mieli okazję wysłuchać opowiadania „Bałagan w bibliotece”, zobaczyć jak wygląda Biblioteka i księgozbiór w niej zgromadzony oraz zwiedzić wystawę poświęconą 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt.”Droga do wolności”.

Trzecioklasiści zaś podczas lekcji bibliotecznej pt. „Jan Brzechwa na wesoło” poznali życie i twórczość Jana Brzechwy. Dopełnieniem tematu lekcji był przygotowany konkurs ze znajomości twórczości poety. Podczas drużynowej rywalizacji dzieci miały okazję wykazać się dużą wiedzą oraz w ciekawy i wesoły sposób utrwalić ją sobie.

Dziękujemy opiekunkom za miłą atmosferę a dzieciom za twórczy udział.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Ostrowy Tuszowskie

8 i 10 maja 2018 r. w Filii w Ostrowach Tuszowskich odbyło się spotkanie  z uczniami klasy 0  i klasy I oraz II ze Szkoły Podstawowej .

W trakcie spotkań dzieci mogły posłuchać bajeczki pt: „Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” oraz wysłuchać pogadanki dlaczego warto czytać i na czym polega praca bibliotekarza. Za aktywność i piękne czytanie dzieci otrzymały nagrody  książkowe oraz słodycze.

Mali czytelnicy ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Baranowskich, którzy także korzystają z mobilnego księgozbioru świętowali w tych dniach. Rozstrzygnięty tam został konkurs na najlepszego czytelnika. Najbardziej aktywni czytelnicy otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki.

Poręby Dymarskie

Filia biblioteki w Porębach Dymarskich również  włączyła się do akcji .

W dniu 11 maja 2018 r. odbyło się spotkanie czytelnicze w którym uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej. Tradycyjnie jak co roku odbyło się głośne czytanie bajek przez zaproszonych gości. W tym roku bajki czytali sołtys Pani Teresa Maciąg, dyrektor szkoły Pani Katarzyna Żądło. Dzieci w skupieniu i z dużą uwagą wysłuchały bajek a następnie nagrodziły czytających gromkimi brawami. W czasie spotkania można było zobaczyć wystawę prac rękodzieła artystycznego  wykonanego przez Panią Halinę Pycior-Kusik.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za udział w tegorocznych obchodach Tygodnia Bibliotek.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Trzęsówka

17 maja 2018 r. w Filii biblioteki w Trzęsówce odbyło się spotkanie dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej. Dzieci zapoznały się z biblioteką i pracą bibliotekarza, wysłuchały polskiej baśni „Kwiat paproci”, wykonały piękne ilustracje postaci bajkowych. Z wykonanych prac powstała w bibliotece piękna wystawa. Kącik zabaw cieszył się wśród nich dużym zainteresowaniem gdzie mogły układać  puzzle, klocki  i grać w gry planszowe. Mali goście z uśmiechem i zadowoleniem opuszczali bibliotekę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska, Cmolas, Ostrowy Tuszowskie, Poręby Dymarskie, Trzęsówka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.