Rajd rowerowy trasami pieszo-rowerowymi „Biała Góra”  i „Diabli  Kamień” w Ostrowach Tuszowskich

W dniu 08.06.2019 r. w ramach projektu: Tropami przyrody- promocja ścieżki tematycznej „Po złoto na Górę” oraz tras turystycznych pieszo- rowerowych „Białe Góry” i „Diabli Kamień”, Gminna Biblioteka Publicznej w Cmolasie oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska w Ostrowach Tuszowskich zorganizowały i przeprowadziły rajd rowerowy nowymi ścieżkami. Rajd odbył się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli.

Zgłosiło się 63 uczestników rajdu rowerowego. Wytyczone zostały trzy trasy: na dystansie 1600 m, 5200 m i 5600 m. Trasy przejazdu rowerowego zostały odpowiednio przygotowane i oznaczone. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowach Tuszowskich, Trzęsówki i Jagodnika zabezpieczali technicznie trasę przejazdu. Natomiast od strony medycznej, rajd zabezpieczał ratownik medyczny.

Po zakończonym rajdzie, na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich odbyło się spotkanie integracyjne uczestników rajdu i zaproszonych gości przy grillu. Podsumowaniem imprezy było losowanie nagród pośród uczestników, po trzy, w trzech kategoriach wiekowych. Organizator przewidział także nagrody dla wszystkich pozostałych startujących.

Organizator rajdu dziękuje wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę, służyli pomocą oraz licznie przybyłym uczestnikom rajdu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska, Cmolas, Ostrowy Tuszowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.