„ Orange dla bibliotek” w GBP Cmolas

orange-logoGminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie bierze udział w programie „Orange dla bibliotek” prowadzonym przez Fundację Orange

Czas trwania programu od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r

Dzięki udziałowi w programie „Akademia Orange” Gminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie za darmo łączy się z Internetem i udostępnia go swoim czytelnikom również za darmo.
Akademia Orange została utworzona przez Fundację Orange, która jest finansowana przez Telekomunikację Polską, w celu promowania nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. W jej ramach jest prowadzony „Program dla Bibliotek”, skierowany specjalnie, aby pomagać tym instytucjom. W ramach tego programu grupa Telekomunikacji Polskiej zapewnia darmowy dostęp do Internetu, z możliwością podłączenia wszystkich komputerów w bibliotece oraz udostępnienia łącza czytelnikom, również na zasadzie hotspotów. Dzięki udziałowi w programie bezpłatny dostęp do internetu mają filie biblioteki w Ostrowach Tuszowskich , Porębach Dymarskich i Trzęsówce.