Konkurs recytatorski „Polska poezja dziecięca”

Dnia 23.01.2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie Filia Trzęsówka odbyło się rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego pt. „ Polska poezja dziecięca”.DSCN0475

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 5-10 lat. Celem konkursu było ukazanie piękna poezji dziecięcej, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą oraz twórczością wybitnych poetów polskich jak również rozwijanie zdolności recytatorskich najmłodszych czytelników biblioteki. Do udziału w konkursie zgłosiło się sześcioro uczestników. Dzieci oceniane były pod względem doboru tekstów do możliwości percepcyjnych recytatora, interpretacji tekstu, kultury słowa oraz ogólnych wyrazów artystycznych (charakteryzacja, strój, rekwizyty). Uczestników oceniało Jury w składzie Ewa Maciąg, Wiesława Dudek i Justyna Halat.

Wyłoniło spośród uczestników konkursu następujących laureatów:

• Miejsce I – Karolina Kaczmarska
  • Miejsce II – Martyna Micek