Nowości w bibliotece! Komputerowe wypożyczanie, Karty Czytelnika i dostęp do zbiorów online.

Od drugiego stycznia 2015 roku rozpoczęliśmy elektroniczną ewidencję wypożyczeń w systemie mak+. 

W związku z tym mamy dla czytelników niespodziankę – wprowadziliśmy możliwość korzystania z Karty Czytelnika we wszystkich bibliotekach naszej gminy. Z karty tej będzie można również skorzystać we wszystkich bibliotekach publicznych powiatu kolbuszowskiego, które obecnie wypożyczają elektronicznie. Oczywiście, chcąc korzystać z zasobów nowej biblioteki gminnej czytelnik będzie musiał podpisać Kartę Zobowiązań, aby zaakceptować regulamin danej biblioteki. Samo zakładanie konta w innych gminach powiatu  (o ile czytelnik zgodził się wcześniej na udostępnianie danych osobowych innym bibliotekom pracującym w systemie mak+), będzie się sprowadzało tylko do podania numeru PESEL i okazania dowodu tożsamości.

Wszyscy czytelnicy od początku tego roku będą mogli przeglądać swoje wypożyczenia i dokonywać rezerwacji we wszystkich bibliotekach do których są zapisani w jednym miejscu. Dokonamy tego przez stronę szukam-ksiazki.com.pl . Linki do katalogów konkretnych bibliotek znajdują się poniżej. Aby korzystać z serwisu musimy się zarejestrować (odnośnik w menu po lewej stronie) podając swój PESEL i numer czytelnika.

Karta Czytelnika w naszej gminie jest darmowa.

Linki do poszczególnych katalogów:

10930953_862607320427480_5738390668953223636_n

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Cmolas, Ostrowy Tuszowskie, Poręby Dymarskie, Trzęsówka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.