Konkurs Śmieciosztuka „Drugie życie odpadów”

W dniu 14.12.2017 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska w Ostrowach Tuszowskich odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji  Konkursu Śmieciosztuka pt. „Drugie życie odpadów”.

Jego celem było skierowanie uwagi dzieci i ich rodziców na korzyści wynikające z segregacji odpadów, poznanie rodzajów surowców wtórnych oraz ich powtórnego wykorzystania, zachęcenie do wspólnego spędzania czasu i twórczej działalności w rodzinach.

Zadaniem konkursowym było przedstawienia własnego pomysłu na  przestrzenną dekorację ogrodową, poprzez wykonanie ekologicznej figury z materiałów przeznaczonych do recyklingu lub materiału przyrodniczego np. wikliny, drewna, korzeni, mchu, kamyków, szyszek.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością i różnorodnością  użytych materiałów wykonując swoje prace.

Komisja konkursowa w składzie: Renata Krakowska, Anna Lulek, Jarosław Rzeszutek wyłoniła następujących laureatów:

  • I miejsce- Ewelina Pachucka z mamą,
  • I miejsce  -Antonina i Franciszek Wrzask z rodzicami
  • II miejsce- Eryk i Patryk Pająk z rodzicami
  • III miejsce- Filip Jachyra z mamą
  • Wyróżnienie: Milena Czachor z rodzicami

Gratulujemy wszystkim laureatom pomysłowości i zaangażowania   w wykonanie  prac konkursowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska, Cmolas, Ostrowy Tuszowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.