Herb Orzeł Biały

W dniu 23.10.2018 r., w związku z przypadającą 100  rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w  Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, panem Maciejem Rędzińskim.

Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich. Podczas zajęć uczniowie poznali historię naszych symboli narodowych, głównie herbu. Dowiedzieli się co to jest godło, a co jest herb, kiedy w historii Polski po raz pierwszy pojawił się orzeł, jak zmieniał się jego wizerunek oraz co symbolizował.

Każdy uczestnik po spotkaniu na pewno zapamiętał, że herbem Rzeczypospolitej Polskiej jest Orzeł Biały w koronie w czerwonym polu tarczy. Orzeł Biały w koronie symbolizuje państwo polskie,(we wcześniejszych wiekach symbolizował również króla, który je uosabiał), oraz naród polski. Symbolizuje siłę, potęgę i majestat. Biel orła oznaczała dobro, czerwień pola, w którym umieszczano jego wizerunek, dostojność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Centrum Edukacji Ekologicznej Puszcza Sandomierska, Cmolas, Ostrowy Tuszowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.